reklama

 
banan webhosting

Žijte v rytmu Afriky

Nový cestopis V rytmu Afriky Lucie Kinkorové a Petra Drbohlava již svým názvem - V rytmu Afriky - napovídá, o jaké téma i zpracování půjde. Autoři nepředstírají, že jejich kniha poskytne detailního průvodce nebo encyklopedický přehled o afrických zemích, ani nenabízejí senzační pohledy do oblastí, kam „dosud noha bělocha nevkročila“. Přesto jsou Střípky z Afriky pozoruhodným cestopisem, zvláště v době, kdy by se mohlo zdát, že vše už bylo objeveno, vše řečeno.
Jde o obyčejnou sedmiměsíční cestu tří mladých cestovatelů, kteří s batohy na zádech projeli z Jihoafrické Republiky do Etiopie přes Svazijsko, Mozambik, Tanzanii a Keňu a snažili se přitom vidět (a zaznamenat) vše pozoruhodné. Z nebezpečného předměstí Johannesburgu ovládaného zlodějskými gangy se tak s nimi čtenář ocitá v rozlehlých savanách afrického vnitrozemí, na pověstmi opředeném a dodnes tajemném Zanzibaru, v zapomenutých horských vesničkách nebo v pasteveckých osadách v buši.
To vše cestovatelé absolvují bez velkých finančních nároků, v podstatě způsobem, jakým si po své zemi může dovolit cestovat běžný Afričan. Kniha navíc není jen o cestě samotné. Je hlavně o Africe a Afričanech. I to, vedle čtivého a svěžího stylu, z knihy nakladatelství Jota dělá zajímavé čtení pro každého, koho zajímá poznávání cizích zemí, kultur a osudů…

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz