reklama

 
banan webhosting

Za taji Jeruzaléma

Návštěvu tohoto magického města jsme podnikly s dcerou z Taby ( Egypt ). Po dlouhých útrapách na egyptsko – izraelských hranicích, jsme konečně nasedly do autobusu a vydaly se přes Mrtvé moře směrem k městu Jeruzalém. Čekalo nás nejedno překvapení.
Zastávka u Mrtvého moře byla okouzlující hlavně při koupání, kdy i objemnější účastníci výletu plavali na hladině. Ovšem plavec na dlouhé vzdálenosti by si jistě nepřišel na své.
Vše způsobuje vysoká koncentrace soli ve vodě. Však ten, kdo neodolal a zkusil vodu olíznout, hořce toho litoval.
Ještě jedna věc mě mile překvapila. Ač jsem málo zásobena světovými jazyky, u Mrtvého moře jsem se bez velkých problémů domluvila rusky.
Po několika hodinách nás čekal trochu deštivý, trochu zamračený Jeruzalém.
Zklamání trvalo pouze chviličku, neboť vše předčilo naše očekávání při příjezdu na Olivetskou horu, z níž byl krásný výhled na celé město, které vypadá uceleně. Byly jsme informovány, že i dnešní novostavby jsou stavěny ve stejném stylu jako před mnoha lety, aby se zachoval jednotný ráz města.
Prošly jsme několika kontrolami a už jsme se ocitly u Zdi nářků, kde ti nejortodoxnější Židé tráví u motliteb spoustu času. Návštěvu jsme zakončily umístěním přání do zdi. Údajně jsou jednou za měsíc papírky vyjmuty a zakopány na Olivetské hoře. Pak jsme pokračovaly muslimskou části města, které vévodí mešita s mohutnou zlatou kopulí.
Nakonec jsme přešly do křesťanské části, prošly jsme křížovou cestou k Sionu, kde se konala poslední večeře až na Golgotu, kde se nachází Ježíšův údajný hrob.
Všechny zážitky a dojmy jsme začaly vstřebávat druhý den u hotelového bazénu, ale všichni jsme se shodli na tom, že Jeruzalém je město plné historie a úžasných míst.
Přeji všem jeho návštěvu.
Ivana Maráková

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz