reklama

 
banan webhosting

Pij a buď šťasten

Řekne-li se muzeum, většina z nás si představí seriozně se tvářící instituci. Leckomu z nás tedy výstava ""Pij a buď šťasten"" (řeč je samozřejmě o alkoholu) přijde přinejmenším trochu výstřední. Nutno ovšem říci, že alkohol má v historii své místo - a newyorské Židovské muzeum mu tedy věnuje pozornost jistě právem.
 
Pivo a víno patří mezi nejstarší známé alkoholické nápoje. Už od dávných dob (uvádí se až 5 000 let zpět) pomáhá lidem vyrovnat se s jejich každodenními starostmi i radostmi. Vznik těchto nápojů bývá kladen do oblasti blízkého východu, odkud se rozšířily směrem na západ. Naši dějepisáři nás většinou ošidili o informaci, že obyvatelé Mezopotámie a starého Egypta holdovali pivu, zatímco Izrael, Řecko nebo Itálie byly říše vína.
 
Výstava ""Drink and Be Merry"" (pij a buď šťasten), která se koná v Židovském muzeu v New Yorku od počátku července do 5. listopadu 2000, pokrývá 5 000 let historie piva a vína: jejich výrobu, obchod i roli při různých ceremoniích. Hlavní pozornost je věnována Izraeli, i když opominuty nejsou ani okolní země.
 
K vidění tu jsou nejen pivo a víno tak, jak je známe dnes, ale také jejich nejrůznější další podoby. Co takhle uzené víno nebo víno se solí, bylinami a medem? Dodejme ještě, že s výtiskem webové stránky muzea v ruce dostanete 50% slevu na vstupném (adresa muzea je http://www.thejewishmuseum.org a stránka pro slevu http://www.thejewishmuseum.org/Pages/Special_Exhibits/spclexhibit.html ). Fyzická adresa muzea pak je: The Jewish Museum, 1109 Fifth Avenue @ 92nd Street, New York, NY 10128.
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz