reklama

 
banan webhosting

Mutanti a výstava genetiky

: Trvalá výstava věnovaná genetice byla otevřena o minulém víkendu v chicagském Muzeu vědy a průmyslu. Nabízíme vám její virtuální prohlídku. A máte-li cestu do tohoto koutu Země, pak si možná expozici, v níž se lze srozumitelným způsobem seznámit např. s taji okolo mutantů, nenecháte ujít.
 
Výstava, jejíž přesný název zní ""Genetika: Dekódování života"" je označována za první trvalou expozici v USA, věnovanou čistě genetice a otázkám, které s ní souvisejí. K vidění je tu např. virtuální lidské embryo v akci, klonované myši nebo zmutovaný hmyz či žáby.
 
Organizátoři výstavy věří, že její uspořádání přispěje nejen k lepšímu pochopení genetiky, ale také k utváření názorů veřejnosti např. na otázky klonování živých organismů nebo na genetické modifikování potravin. Návštěvníci se zde také mohou dozvědět, co způsobuje dědičné choroby, proč má oko každého člověka unikátní vlastnosti nebo jak vlastně vznikají jednotlivé tkáně těla prostřednictvím aktivace určitých částí genetické výbavy organismu. Nechybějí ani experimenty, do kterých se mohou návšrěvníci sami zapojit.
 
Plánování a tvorba expozice trvaly přibližně pět let. Stránky muzea naleznete na adrese http://www.msichicago.org , stránky výstavy (včetně její virtuální prohlídky) na http://www.msichicago.org/exhibit/genetics/index.html .
 
(pen, zahr)

 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz