reklama

 
banan webhosting

Další výbuch v NY omezil letecký provoz

K výraznému omezení mezinárodního leteckého provozu ve směru do New Yorku došlo po včerejším pádu letounu Airbus A300 do newyorkské čtvrti Queens. Zavřena byla všechna tři městem využívaná letiště (JFK, LaGuardia i Newark), zrušena byla řada letů.
 
Kennedyho letiště bylo později znovu otevřeno a přijímalo lety, které byly v době tragédie již ve vzduchu. Zrušeny byly mj. lety Lufthansy z Německa do New Yorku, všechny vnitrostátní lety s tímto cílem, British Airways zvolila pro místo přistání náhradní destinace.
 
Jako reakce na havárii byly zavřeny všechny tunely a mosty ve městě, později však došlo k jejich otevření pro směr ven z města. Evakuována byla nejvyšší budova ve městě, Empire State Building.
 
Představitelé letecké společnosti American Airlines, jíž letadlo patřilo, uvedli, že na palubě dotyčného letu 587 mířícího do Dominikánské republiky, bylo 252 pasažérů a 9 členů posádky.
 
O nehodě samotné je k dispozici jen omezené množství informací. Ví se, že za ni s největší pravděpodobností může výbuch na palubě, jeho příčina však není známa. Výbuch pravděpodobně způsobil odtržení jednoho z motorů letounu a následný pád do obydlené čtvrti města.
 
Cestujícím na linkách do USA se doporučuje sledovat aktuální stav plánovaných letů na webech příslušných leteckých společností.
 
Během úterka a středy by měl být provoz na leteckých linkách v USA plně obnoven.
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz