reklama

 
banan webhosting

Dlouhý život na Islandu

: Co se vám vybaví po vyslovení slova Island? Země s nedotčenou přírodou a chladným podnebím? Země ledu a horkých pramenů? A co takhle země, kde se prý lidé dožívají delšího věku než jinde na Zemi?
 
Skutečně, o Islandu se říká, že tu lidé žijí déle než v jiných částech naší planety. Prý to má co dělat se zdejšími termálními prameny. Koupání v nich zrychluje oběh krve, čistý vzduch nad vodou je blahodárný pro plíce. Rozpuštěné minerály zase dělají dobře pokožce.
 
Jedno z nejznámějších míst ke koupání nese poetický název Modrá laguna. Leží nedaleko Grindaviku a v rozporu s tím, co byste si snad mohli při vyslovení jeho jména myslet, bylo vytvořeno lidskýma rukama. Za zmínku rozhodně stojí, že laguna vznikla vlastně jako vedlejší produkt - vedle elektrárny, která z energie obsažené v termálním jezeře hluboko pod povrchem Země vyrábí elektřinu. ""Odpadním produktem"" je křišťálově čistá voda o teplotě asi 40 stupňů Celsia - v Modré laguně.
 
Blízkost elektrárny dělá z koupání v laguně zajímavý zážitek - přírodní i industriální zároveň. Více informací o Modré laguně naleznete na adrese http://www.bluelagoon.is .
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz