reklama

 
banan webhosting

Odkud už nemusí být návratu

Ačkoli se některé země na první pohled jeví jako učiněný ráj na zemi, při bližším pohledu může být všechno jinak. Nebo alespoň něco. Řada vládních úřadů na celém světě vydává aktuální seznam zemí velmi nebezpečných pro turisty - a přesto se vždy najdou tací, kteří se do příslušné země vypraví. A které země patří k nejnebezpečnějším podle úřadů USA právě nyní?
 
Na prvním místě jmenujme Indonésii (především souostroví Maluku, Papua, Aceh a Ambon, i o posledním víkendu přibylo na zdejším seznamu několik násilně zabitých), v Indii oblast Kašmíru (únosy a vraždy turistů tu nejsou výjimkou), Laos (provincie Xieng Khouang, místo populárních archeologických vykopávek), některé části Nepálu, Malajsie (především východní část ostrovů Sabah a Sipadan) a Filipíny (provincie Mindanao).
 
Zmíněný výčet rozhodně není úplný - stačí se podívat na televizní zprávy, aby si člověk udělal alespoň částečnou představu o množství různých konfliktů. Nicméně o některých výše zmíněných destinacích se nemluví příliš často a tak by člověk mohl nabýt mylného dojmu, že je zde vše v pořádku. K tomu se ostatně snaží přispět i představitelé některých z těchto zemí, kteří se snaží problémy bagatelizovat, aby neodradili turisty. Pokud ovšem netoužíte po dovolené v podobě adrenalinové bomby, potom se do výše zmíněných míst určitě nevydávejte.
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz