reklama

 
banan webhosting

Na Cejlon se nelétá

O nezávislý stát na severu a východě Srí Lanky (Cejlonu) už 18 let usilují místní separatisté. Včerejší sedmihodinový útok Tygrů osvobození tamilského Ílamu (LTTE) na mezinárodní letiště a vojenskou leteckou základnu u Colomba zastavil letecký provoz na ostrově a odřízl tento oblíbený turistický cíl od světa.
 
Ačkoli k útoku došlo v době, kdy se na letišti nacházela řada zahraničních turistů, nikdo z nich nebyl zraněn ani zabit. Usmrceno bylo pouze 9 povstalců a 4 vládní vojáci. Obraz Cejlonu v očích zahraničních návštěvníků však opět utržil nepříjemnou ránu.
 
Při útoku bylo vážně poškozeno 5 civilních Airbusů. Veškeré mezinárodní lety do Colomba byly přesměrovány do jiných zemí (Indie, SAR) nebo zrušeny. Přesto, že se otevření letiště plánovalo na včerejší pozdní večerní hodiny, nelze vyloučit, že se situace bude v blízké době opakovat. Na ostrově vznikla napjatá situace poté, co byl v zemi v souvislosti s aktivitami separatistů prodloužen výjimečný stav. Útok je dáván do souvislosti rovněž s výročím potlačení Tamilů v roce 1983.
 
(pen, dom, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz