reklama

 
banan webhosting

Las Vegas - město neřesti

Ještě před sto lety byla všude okolo jen poušť a sem tam nějaké to stavení. V roce 1931 tu však došlo k legalizaci hazardních her - a od 40. let město prožívá svůj rozmach. Vítejte v Las Vegas, v Disneylandu pro dospělé!
 
: Las Vegas se skládá ze dvou hlavních turisticky atraktivních částí - z jižní části Lasvegaského bulváru, nazývané též Strip, a z downtownu, který by - jak název napovídá - měl být centrem všeho dění. Ve skutečnosti je centrem Strip - najdete tu desítky hotelů a kasin i nejrůznějších dalších atrakcí. V downtownu stojí za vidění v podstatě jen Fremont street a to ještě pouze ta její část, nad níž se nachází střecha s 2 000 000 (ano, dvěma miliony) žárovek, které se každý den v každou celou hodinu (od 18 do 23 hodin) stávají aktéry pozoruhodné světelné show.
 
Zatímco Fremont street si vychutnáte za pár desítek minut, Strip vás zaujme na dlouhé a dlouhé hodiny. Stojí tady modely staveb z mnoha světových měst (za všechny jmenujme Eiffelovu věž a Vítězný oblouk z Paříže, Sfingu a pyramidu z Gízy, část Manhattanu a sochu Svobody z New Yorku nebo náměstí Sv. Marka z Benátek). Odehrává se tu neuvěřitelné množství různých show (třeba souboj pirátů, výbuchy sopky nebo tančící fontány). A samozřejmě se tu hraje v desítkách kasin, které jsou zpravidla součástí hotelů. Je to prostě něco jako velký Disneyland - ovšem hlavně pro dospělé.
 
Kasina a velké obchodní pasáže uvnitř hotelů jsou rovněž vyšperkované. Uvnitř hotelu Venezia je mezi obchody postaven skutečný benátský kanál, po kterém se můžete nechat svézt v gondole, v Cesar Palace najdete trojského koně, spoustu fontán a pohyblivých soch nebo akvárium a třeba v hotelu Mirage zase prales. Většina atrakcí je přitom zcela zdarma - mají sloužit k přilákání vaší pozornosti a k návštěvě kasin (mimochodem - hrát se smí od 21 let, ale zřejmě to není všude tak horké - nad vchodem do jednoho kasina na Fremont street visí velký nápis: Nejbenevolentnějších 21 na světě).
 
K návštěve kasin vás většinou svádí i venkovní teploty. Při naší letošní červnové návětěvě se přes den běžně šplhaly hodně přes 40 stupňů Celsia a ani v noci neklesaly pod 30. Kasina jsou ovšem samozřejmě klimatizovaná a tak je tu příjemný chládek.
 
Než však prohrajete všechny peníze, určitě se ještě jeďte podívat nahoru na Stratosphere tower, která stojí přibližně na půl cesty mezi Stripem a downtownem. Za 9 dolarů se vám nabídne úžasný pohled na celé město a pokud máte odvahu, můžete si připlatit za jízdu na horské dráze nebo se nechat vystřelit na Big Shotu - to vše přímo na vrcholu věže.
 
Pokud jste se při myšlence na hraní jen pousmáli a věříte, že se vás to netýká, pak si nemohu odpustit malou poznámku: Také jsem si to myslel. Byl jsem přesvědčený, že to jen jednou zkusím, protože to k Vegas prostě patří. Jenže... Jenže protože jsou automaty (rulety, Blak Jacky atd. atd.) úplně všude, dokonce i na cestě od dveří hotelu k vašemu pokoji, může se snadno stát, že si nějaký automat oblíbíte a pak se u něj vždy cestou zastavíte - jen na jednu hru, samozřejmě :-). Zkušenost, jak těžko se odolává (obzvláště když se vám začíná dařit), byla pro mě jedním z nejpřekvapivějších zážitků z téhle cesty. (Mimochodem - skončil jsem asi 25 centů v plusu - ale přiznávám, hrál jsem maximálně o čtvrťáky).
 
Když vás Las Vegas omrzí, můžete se vydat do jeho okolí. Pořádá se zde řada výletů, mj. do Údolí smrti (Death Valley) nebo ke Grand Canyonu. Ale o tom zase někdy příště.
 
Petr Mandík

 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz