reklama

 
banan webhosting

Problémy na českých hranicích

To, co zatím putovalo mezi lidmi jen jako fámy, se podle zpráv internetového deníku iDnes částečně potvrdilo - na hraničních přechodech se třemi z našich sousedních zemí jsou českým občanům skutečně zabavovány některé potraviny.
 
Problémy se podle iDnes týkají Rakouska, Polska a Slovenska, oficiálně potvrzeny však byly podle stejného zdroje tiskovou mluvčí Generálního ředitelství cel Ivanou Bednářovou pouze zákazy ze strany druhých dvou jmenovaných zemí. Na hranicích s Polskem se podle ní zabavují výrobky z hovězího masa, na Slovensku potraviny, které za potenciálně nebezpečné označí veterinář. Pokud jde o Rakousko, iDnes uvádí případ turisty, kterému byly potraviny zabaveny cestou do Rakouska (tam by však mělo platit pouze omezení vztahující se k množství jídla - maximálně 1 kilogram potravin živočišného původu). Z hranic s Německem žádné problémy hlášeny nejsou.
 
Podle odborníků nemá zákaz dovozu hotových potravin určených k vlastní spotřebě v souvislosti s BSE žádné opodstatnění. Slovensko už upustilo od přísných opatření týkajících se tranzitu masného zboží, dá se očekávat, že také od opatření vůči turistům na hraničních přechodech bude upouštěno.
 
Podle dostupných informací se především zdá, že ani postup celníků na hranicích jedné země není jednotný - je tedy vždy lépe připravit se na případná nemilá překvapení.
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz