reklama

 
banan webhosting

Buenos Aires a jedna sladkost

Ve španělštině znamená Buenos Aires "dobrý vzduch". Když se zrovna procházíte po pěší zóně Florida a zastavíte se na šálek kapučína Media Luna nebo Dulce de Leche, je skutečně ve vzduchu cítit spoustu svěží energie.
 
Počasí v Argentině je oproti Evropě obrácené. Léto je v prosinci a lednu, zima v červenci a srpnu. Nejevropštější ze všech jihoamerických metropolí, Buenos Aires, bývá často přirovnáváno k Paříži. Je plné útulných kaváren, skvělých restaurací, barů a diskoték, které jsou otevřeny celou noc až do rána. Stejně jako v telenovele Divoký anděl jsou to oblíbená místa všech mladých z města. Kromě toho všho v Buenos Aires i výborně nakoupíte. Zvlášť kožené zboží je proslulé špičkovou kvalitou.
 
Pokud byste v tomto městě chtěli navštívit oblíbená místa scénáristy výše zmíněné telenovely Enriqua Torrese a režiséra Andease Sota, pak zamiřte do restaurací Las Nazarenas, El Marisol, La Costanera a Club Espaňol. A co si tu dáte?
 
Co třeba Dulce de leche? - je to typická argentinská sladkost. Jde o jakousi pastu ze zkaramelizovaného mléka a cukru. Argentinci ji dávají do zákusků, mažou si ji na chleba nebo ji mlsají jen tak. Je neodmysltelnou součástí jejich kuchyně.
 
A tady je recept: 2 litry mléka, 0,5 kg cukru, event. jedlá soda, vanilková esence. Do hrnce s tlustším dnem vsypeme čtyři lžíce cukru a na mírném ohni je roztavíme. Tím získá budoucí náplň tmavou barvu. Vlijeme mléko a vsypeme zbytek cukru. Jakmile mléko začne vřít, stáhneme oheň a necháme vařit. Podle potřeby zamícháme. Asi za 3/4 hodiny začne pasta houstnout a bublat. Na talíře vlijeme kapku a posoudíme, zda-li má tu správnou hustotu. Pokud se kapka nerozlije, ale zůstane tuhá, je to ono. Odstavíme a necháme vychladnout. Další variantou Dulce de leche je přidat špetku jedlé sody a kapku vanilkové esence. Podle fantazie plníme kousky listového těsta a pečeme obvyklým způsobem.
 
Lenka Mikulicová (soutěžní příspěvek, f100)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz