reklama

 
banan webhosting

Dům záhad

: Ten dům se jmenuje Winchester Mystery House. Nechala ho postavit jedna velmi bohatá vdova z prý velmi podivných důvodů. Stavba trvala 38 let a za tu dobu bylo vybudováno mimo jiné 160 místností a 47 krbů. A také schodiště vedoucí nikam nebo dveře, kterými nikdo nikdy nikam neprošel.
 
Winchester Mystery House stojí v dosahu městské dopravy San Jose, ale v podstatě není problém se k němu dostat odkudkoli se Silicon Valley (může to být tedy dobrý tip např. pro toho, kdo při cestě po západním pobřeží zamíří do San Francisca a pak mu tam zbyde den času).
 
Ona výše jmenovaná vdova, která v roce 1884 začala se stavbou domu, se jmenovala Sarah L. Winchester. Od té doby, : co jí zemřela dcera i manžel, prý komunikovala s duchy. Ti jí řekli, že smrt jejích blízkých je trestem za to, že firma jejího manžela vyráběla zbraně. A jediným vykoupením může být stavba velikého domu. Těžko říci, zda bylo pohnutkou vdovy ke stavbě přesvědčení, že dokud bude stavět, smrt se jí vyhne, nebo něco zcela jiného - jisté však je, že za 38 let stavby vzniklo skutečně úctyhodné dílo.
 
Dům je celý ze dřeva a je postaven ve Viktoriánském stylu. Nechybí mu topení ani kanalizace a dokonce ani na svou dobu velmi moderní plynové osvětlení, které se dalo zapnout stiskem jediného tlačítka. Součástí luxusního vybavení jsou stříbrné a zlaté lustry i umělecká skleněná okna od Tiffanyho. Řada součástí domu pak vytváří jeho mysteriózní atmosféru: schodiště vedoucí do stropu, okna v podlaze nebo dveře otevírající se do prázdného prostoru.
 
Pro návštěvníky je připraveno několik druhů prohlídek, jejichž cena začíná těsně nad 20 dolary. A ještě jak se k domu dostanete - na silnici I-280 odbočíte na Winchester Blvd. exit. Na prvních i druhých semaforech zahnete doleva - a jste tam.
 
(pen)

 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz