reklama

 
banan webhosting

Kulhavka znepříjemňuje turistiku

Epidemie kulhavky a slintavky začíná přinášet problémy také turistům. Po zahájení očistných akcích na letištích následuje železnice a Irsko dokonce zavádí významná omezení cestovního ruchu. Česká republika nyní nově uzavře na 70 turistických hraničních přechodů.
 
Nejvýznamnějším případem omezení turistů je zřejmě Irsko, které podle vyjádření českého Ministerstva zahraničních věcí částečně nebo zcela uzavřelo některé turistické oblasti (například národní park Connemara, hlavní parky v Dublinu, oblasti megalitických staveb). Současně bylo rozhodnuto o zrušení oslav národního svátku Dne svatého Patrika, který představoval riziko zvýšeného turistického ruchu.
 
Byly minimalizovány možnosti pro cykloturistiku, horskou turistiku i volné táboření. Pohyb osob v oblastech pastvin skotu je kontrolován pracovníky regionálních odborů Ministerstva zemědělství i svépomocnými farmářskými hlídkami. I v Irsku dochází k povinné chemické dezinfekci, jíž musí projít všichni cestující na příjezdových trasách do země, čímž se prodlužuje odbavení na hranicích.
 
Podle včerejší zprávy ČTK Česká republika také od půlnoci ze čtvrtka na pátek uzavře asi 70 turistických hraničních přechodů s Polskem a Německem. Jde o pěší a cyklistické přechody, které jsou bez stálé služby a proto na nich nelze zajistit dezinfekci osob vstupujících do naší země. Silničních, železničních a říčních přechodů se uzavírka nedotkne.
 
Na Českých drahách byla zavedena hygienická opatření na hraničních přechodech nejpozději od 0:01 dnešního dne. Všichni cestující by měli na hraničním nádraží v ČR vystoupit, projít dezinfekčními rohožemi umístěnými na nástupištích, zahodit jídlo a poté opět nastoupit do vlaku. Lze tak počítat s poměrně značnými zpožděními. Dezinfekční rohože by se měly objevit také na silničních hraničních přechodech s Německem, Polskem a Rakouskem.
 
(pen, dom)


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz