reklama

 
banan webhosting

Vyzrajte na jazyky

: Být v cizí zemi a neumět v místním jazyku ani slovo, to vám na klidu rozhodně nepřidá. V řadě zemí člověk naštěstí vystačí s angličtinou a pokud k tomu zvládne ještě španělštinu a francouzštinu, má takřka vystaráno. Hodně také pomůže umět v místním jazyce alespoň pozdravit a poděkovat. V dalším textu vám s cizími jazyky pomůžeme.
 
Nabízíme vám totiž dva zajímavé odkazy na vícejazyčné slovníky. A začneme jedním skutečně velmi užitečným, který naleznete na adrese http://www.foreignword.com/ . Co nabízí? Překlad z mnoha světových jazyků do - inu - mnoha světových jazyků. Stačí do rámečku vlevo nahoře vyplnit slovo, vedle vybrat jazyk, ze kterého pochází a pod tím ten, do kterého chcete překládat. Bohužel ne z každého do každého. Jakmile vyplníte jako zdrojový jazyk češtinu, ve výběru cílových zbydou jen tři. To ale nemusí až tak vadit, vždyť to můžete vzít oklikou - třeba přes angličtinu.
 
Vyzkoušeli jsme slovo yes - z angličtiny do ruštiny. Na další stránce jsme si ještě mohli vybrat konkrétní slovník, který provede skutečný překlad a pak už se objevil výsledek - slovo DA, samozřejmě v azbuce. Ani čeština nepřináší takřka žádné problémy - tedy až na jeden. Jeden z nabízených slovníků, zrovna ten první, fungoval při naší zkoušce chybně - ale např. třetí slovník, Ectacto Bilingual, překládal zcela bezchybně.
 
Nevyhovuje vám právě tento slovník? Pak zkuste zamířit na adresu http://www.yourdictionary.com/ , kde naleznete desítky odkazů na slovníky snad ze všech a do všech důležitých jazyků světa. Obecně lze říci, že jakmile zvládnete překlad do/z angličtiny, pak už nebude problémem přeložit slovo do jakéhokoli jazyka, který vás napadne. Přejeme příjemné překládání.
 
(pen)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz