reklama

 
banan webhosting

Bojující velbloudi

Tak tenhle sport u nás nepěstujeme a mnozí z nás o něm zřejmě ani nikdy neslyšeli. Provozuje se v západním Turecku a kromě diváků jsou k němu zapotřebí především velbloudi. Oč jde? O velbloudí zápasy. O zábavu pro celou rodinu. Nevěříte?
 
Velbloudí zápasy se konají v zimním období v západní části Turecka již více než 100 let. Za tu dobu se staly oblíbenou kratochvílí nejen pro farmáře, kteří mají v této době podstatně méně práce, ale také pro další místní obyvatele, turisty i náhodné hosty.
 
Při zápasech spolu bojují dva samci. Než jsou vpuštěni do arény, majitelé jim svážou tlamy, aby se nemohli vzájemně pokousat. Připravenost velbloudů k boji se pozná podle bílé pěny, která se jim řine z tlam, podle ocasu, kterým se poplácávají po zádech a podle napnutých zadních nohou. Bojující velbloudi často váží až jednu tunu a tak jde o skutečně impozantní podívanou.
 
Nejde však pouze o boj. Celá akce je doprovázena hudbou a konzumováním opečeného masa. Prostě taková rodinná zábava.
 
Vítězí to zvíře, které vyžene svého soupeře z vymezeného prostoru. Řada zápasů ale skončí na zásah majitelů, kteří se o svá zvířata bojí. Ano, správně tušíte, že cílem není vidět krev. Proto by se velbloudí zápasy daly označit za docela humánní zábavu.
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz