reklama

 
banan webhosting

Želva, která se dožívá 200 let

: Po světě jich žije na 250 druhů. Některé se vejdou do dlaně, jiné byste těžko objali. Jak už titulek napovídá, řeč je o želvách. Některé jsou suchozemské, jiné si libují ve vodě. Některé se dožívají jen několika let, jiné se toulají světem po celá staletí.
 
Mezi 250 druhy se najdou ty, které mají skutečně zajímavé názvy - třeba želva krabičná, želva mapová, želva ostruhová, želva paprsčitá nebo třeba želva supí. Dvěma největšími druhy želv jsou želva sloní a želva obrovská. Želva sloní se v přírodě vyskytuje na Galapážském souostroví, může dorůst délky až 1,5 metru a vážit až 250 kilogramů. Právě ona se také může dožít skutečně úctyhodného věku 200 let.
 
: Želva obrovská pochází ze Seychelských ostrovů a její váha může činit dokonce ještě o 50 kilogramů více než u její ""sloní sestřičky"". Také její rozměry mohou být ještě o poznání větší. Zato věkem zřejmě želvě sloní konkurovat nemůže - dožívá se prý totiž maximálně ""jenom"" 160 let. Otázkou ovšem je, nakolik je tento údaj přesný. Některé zdroje totiž uvádějí jako délku života největších želv až 300 let.
 
Oba největší druhy želv můžete vidět na okolních fotografiích.
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz