reklama

 
banan webhosting

Zábavný park o křesťanství

: Možná si po přečtení tohoto titulku kladete otázku: Opravdu má na mysli zábavný park? S náboženským zaměřením? Ano, je to tak. V americkém Orlandu se schyluje k otevření zábavního parku, kde naleznete mimo jiné Ježíšův hrob, Herodesův chrám nebo cestu, po které nesl Kristus svůj kříž.
 
Park nese název ""The Holy Land Experience"" (volně přeloženo: Zážitek ze Svaté země) a mezi jeho atrakce patří např. promítání filmu ztvárňujícího nejzajímavější části Bible, laserová show nad hlavami modlících se postav nebo obrazy z narození Krista. Nechybí ani ztvárnění nejdůležitějších míst z Bible - některá z nich ostatně můžete spatřit na obrázku.
 
Vznik nového parku vyvolal řadu protichůdných reakcí. I proto, že je jeho zakladatelem žid, který údajně uvěřil, že je Kristus spasitel. Jedni tvrdí, že park je znevážením církve. Židovská komunita v Orlandu se zase domnívá, že cílem parku není nic jiného, než obrátit židy na křesťanství. Podle zakladatelů atrakce však nejde o žádnou propagandu, ale prostě o zábavní park s prvky muzea.
 
Brány The Holy Land Experience se otevřou 5. února 2001 a vstupné pro jednu osobu přijde na 17 amerických dolarů. To je pouhá třetina vstupného vybíraného ve většině ostatních parků v Orlandu.
 
(pen, zahr)

 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz