reklama

 
banan webhosting

Prasata s ostrými zuby

: Většina z nás si pod slovem "prase" zřejmě představí růžového (ale nijak čistého) čuníka, kterého čeká nepěkný osud skončit někomu na talíři. Prasata ovšem žijí také ve volné přírodě a již nejednou se stalo, že neopatrný turista měl co dělat, aby se situace (s koncem na talíři) neobrátila.
 
: Prasata jsou všežravci. Ráda ryjí v zemi a žerou to, co naleznou: kořínky, výhonky rostlin, červy, měkkýše, hlízy rostlin nebo semena. Nepohrdnou ani drobnými obratlovci a zdechlinami větších zvířat. Díky velkým trojhranným špičákům, které některým druhům prasat čnějí z huby, mohou být tato zvířata nebezpečná i pro člověka.
 
Různé druhy divokých prasat lze potkat po celém světě kromě Severní Ameriky a Austrálie. Tato zvířata žijí především v lesích a za potravou se vydávají většinou k večeru. Když uvidíte prasata rochnící se v bahně, vězte, že to má svůj důvod. Bahno totiž prasata chrání před hmyzem a nejrůznějšími parazity.
 
Na našich fotografiích můžete vidět pekari páskovaného, který žije v Jižní a Střední Americe, a prase vietnamské, které, jak už jeho jméno napovídá, pochází z Vietnamu.
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz