reklama

 
banan webhosting

Natočí uši a zaútočí

: Tygři patří k těm zvířatům, která nepřipravený turista zřejmě ve volné přírodě potká jen velmi nerad (a často se může jednat o poslední setkání s nějakým volně žijícím zvířetem vůbec). Jedná se o samotáře, kteří se sdružují do párů jen v době namlouvání. A pozor - lovení jim není vrozeno, musejí se ho poměrně dlouho učit.
 
Tygři žijí v lesích a džunglích , čemuž je přizpůsobeno i jejich zbarvení, které jim umožňuje pohybovat se v tomto prostředí takřka nepozorovaně. Jak už bylo zmíněno, mláďata se musí po narození začít učit lovit - proto s nimi matka žije po dobu dvou až tří let. Pokud by se to mláďata nenaučila, zemřela by hladem.
 
Zajímavý je i způsob, jakým tygr dává najevo fakt, že je připraven zaútočit. Zavře tlamu a natočí ušní boltce tak, že jsou velmi dobře patrné světlé skvrny s černými okraji, které jsou na nich umístěny. Když naopak vycení zuby, je to sice znak toho, že není přátelsky naladěn, ale skrývá se tu i jistý strach zvířete. Na naší fotografii můžete vidět tygra sumaterského, který, jak už ostatně jeho jméno napovídá, žije na Sumatře.
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz