reklama

 
banan webhosting

Povstalci a narkomafie

Nejméně 35 obětí si vyžádaly víkendové násilnosti v Kolumbii. Jejich příčinou je podle pozorovatelů nabídka Billa Clintona kolumbijské vládě, že jí poskytne podporu ve výši 1,3 miliardy dolarů na boj proti narkomafii. Narkomafie přitom finančně podporuje povstalecké hnutí FARC, které již léta bojuje proti oficiální vládě.
 
Hnutí FARC má podle některých odhadů až 20 tisíc členů, mužů i žen. O víkendu byli jeden povstalec a sedm policistů zabiti ve městě Tomarrazon v provincii Guajira na severu země a dalších 27 mrtvých (z toho 12 rebelů) je hlášeno ze západní části státu, kde došlo k silným přestřelkám mezi rebely a bezpečnostními silami.
 
Boje mezi povstalci a vládou trvají v Kolumbii již více než 35 let a za tu dobu si vyžádaly více než 120 tisíc lidských životů. Poslední události znepokojily i sousední státy, Brazílii, Venezuelu, Peru, Equador a Panamu, jejichž představitelé se obávají přílivu tisíců pěstitelů drog, obchodníků s drogami a dalších uprchlíků. Brazílie už začala posilovat obranu své 1 550kilometrové hranice s Kolumbií.
 
(pen, dom, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz