reklama

 
banan webhosting

Boje v džungli

V mexickém státě Chiapas došlo v úterý k dalšímu střetu mezi stoupenci Zapatovy armády pro národní osvobození (EZLN) a přívrženci vládní Institucionální revoluční strany (PRI). Jeho výsledkem jsou minimálně 4 mrtví a desítky zraněných.
 
Ke střetu došlo ve vesnici Pena Limonar, která se nachází uprostřed džungle cca 5 hodin jízdy na jihovýchod od města Ocosingo. K vyšetřování byly povolány stovky policistů, kteří na místo dorazili včera ráno.
 
Chiapas je jedním z nejchudších mexických států. V místních volbách, uskutečněných minulý víkend, tu zvítězil Pablo Salazar, stoupenec nově zvoleného prezidenta z opoziční Strany národní akce (PAN) Vicenta Foxe a porazil tak kandidáta PRI. Ve své volební kampani sliboval, že dosáhne míru v Chiapasu a to i přes stálý velký vliv Zapatistů.
 
Ozbrojené boje se s přestávkami táhnou již od počátku roku 1994, kdy příslušníci EZLN zahájili povstání, jehož cílem byla spravedlnost a demokracie pro indiány v Chiapasu. Otevřený boj trval 2 týdny, od té doby podnikají povstalci útoky z džungle.
 
(pen, dom, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz