reklama

 
banan webhosting

Cena dětského sexu v Asii klesá

: Počet turistů, kteří jezdí do asijských zemí za dětským sexem, v posledních letech povážlivě stoupl. Důvodem je pokles cen letenek, zpřístupnění dříve nedostupných lokalit, ale také vliv internetu, který sexuálním turistům nabízí řadu jimi požadovaných informací. Zástupci turistického průmyslu z 10 asijských zemí se rozhodli začít tento problém řešit.
 
Zástupci turistického průmyslu z 10 asijských zemí se proto včera a dnes scházejí v Bangkoku na dvoudennímu jednání o možnostech prevence dětské prostituce. Někteří představitelé se vyjádřili překvapivě - trochu naivně se domnívali, že s ekonomickou krizí přijde i zmenšení problému dětské prostituce. Opak je však pravdou. Problémy asijských ekonomik s sebou naopak přinesly další vzestup objemu dětské prostituce a pokles jejích cen.
 
Řada dětí se totiž dostala do ještě hlubší chudoby a proto nabídla své služby laciněji. Pokles cen zase přilákal větší počet pedofilů a to nejen z Evropy a Ameriky, ale také z bohatších asijských zemí - např. z Tchajwanu, Jižní Koreje nebo z Japonska. Průmysl založený na dětské prostituci tak roste a předpokládá se, že jsou v něm ""namočeni"" i oficiální představitelé turistického průmyslu postižených zemí. Chybí přitom politická vůle problém řešit.
 
Problém se v poslední době začal dotýkat i dříve uzavřenějších zemí, jako např. Vietnamu a Kambodži, kterým hrozí nebezpečí, že se brzy stanou stejně vyhledávaným cílem pedofilů jako Thajsko, Srí Lanka nebo Filipíny.
 
Výše zmíněné setkání je první regionální schůzkou představitelů turistického průmyslu zaměřenou na hledání cest k potírání dětské prostituce. Cílem je vytvořit regionální síť specialistů, kteří budou v jednotlivých zemích provádět akce zaměřené na prevenci sexuální turistiky.
 
Setkání organizuje ECPAT Australia (Australia Campaign to End Child Prostitution, Pornography, and Trafficking) ve spolupráci s HRDS (Human Resource Development Section) ESCAP (Economic and Social Commission for Asia and the Pacific) Organizace spojených národů. Účastní se ho představitelé Austrálie, Hong-Kongu, Indie, Indonésie, Kambodži, Laosu, Malajsia, Filipín, Thajska a Vietnamu.
 
(pen, zahr)


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz