reklama

 
banan webhosting

Památky pod ochranou UNESCO

Dnes vás chceme nalákat na jeden pamlsek z architektonického lahůdkářství naší země. Je sice už téměř po výletní sezóně, ale tenhle typ na výlet by neměl ve vašich cestovatelských plánech na další rok určitě chybět.

{BIMAGH:/old/obr_258_1.jpg:Copyright - město Žďár nad Sázavou:}Dnes vás chceme nalákat na jeden pamlsek z architektonického lahůdkářství naší země. Je sice už téměř po výletní sezóně, ale tenhle typ na výlet by neměl ve vašich cestovatelských plánech na další rok určitě chybět. Nedaleko Žďáru nad Sázavou, v místě dnes zvaném Zelená Hora se nachází jeden ze skvostů české barokní architektury, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého.


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Česká republika se každoročně stává cílem statisíců zahraničních turistů, kteří zde obdivují místa, která my sami už dávno míjíme bez povšimnutí. V následujícím textu vám chceme nabídnout nejen pohled na místa, kam se v České republice můžete vypravit za poznáním, ale také pohled zahraničních průvodců na naši zemi. Dobrým vodítkem pro zkoumání, co u nás zahraniční návštěvníci považují za zajímavé, může být seznam památek Unesco.

{BIMAGH:/old/obr_93_1.jpg::} Česká republika se každoročně stává cílem statisíců zahraničních turistů, kteří zde obdivují místa, která my sami už dávno míjíme bez povšimnutí. V následujícím textu vám chceme nabídnout nejen pohled na místa, kam se v České republice můžete vypravit za poznáním, ale také pohled zahraničních průvodců na naši zemi.


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Lidé jsou již od pradávna povahy pověrčivé a proto téměř v každé zemi najdete nějakou pověru podobnou našim Blanickým rytířům. Tak například v Polsku se traduje, že zemi hrozí nebezpečí a blíží se zlé časy pokud slavný znon Sigismung na krakovském Wawelu mlčí.

{BIMAGH:/old/obr_436_1.jpg::}Lidé jsou již od pradávna povahy pověrčivé a proto téměř v každé zemi najdete nějakou pověru podobnou našim Blanickým rytířům. Tak například v Polsku se traduje, že zemi hrozí nebezpečí a blíží se zlé časy pokud slavný znon Sigismung na krakovském Wawelu mlčí. A bohužel taková doba poprvé po 480 letech nastala.


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Dovolená, to nemusí být jenom moře, palmy, exotika. Řada z nás si jistě alespoň občas zaskočí někam za architekturou i za skrytými pozůstatky minulých věků. Pojďme se společně podívat, jaké skvosty lze nalézt u našich východních a západních sousedů, tedy v Německu a na Slovensku.

{BIMAGH:/old/obr_122_1.jpg::} Dovolená, to nemusí být jenom moře, palmy, exotika. Řada z nás si jistě alespoň občas zaskočí někam za architekturou i za skrytými pozůstatky minulých věků. Pojďme se společně podívat, jaké skvosty lze nalézt u našich východních a západních sousedů, tedy v Německu a na Slovensku. K ruce si vezmeme seznam památek chráněných UNESCO.


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Ve Slovinsku najdete kolem 7 000 tisíc jeskyní, ale opravdu žádná se nemůže srovnávat se Škocjanskými jeskyněmi na jihu země západně od Triestu. O tom koneckonců může svědčit i zařazení tohoto jeskyního komplexu na seznam světového přírodního a kulturního dědictví organizace UNESCO roku 1986.Nejlákavější atrakcí je asi tok řeky Reka, která v podzemí vytvořila menší a podzemní obdobu amerického Grand Canyonu.

{BIMAGH:/old/obr_270_1.jpg::}Ve Slovinsku najdete kolem 7 000 tisíc jeskyní, ale opravdu žádná se nemůže srovnávat se Škocjanskými jeskyněmi na jihu země západně od Triestu. O tom koneckonců může svědčit i zařazení tohoto jeskyního komplexu na seznam světového přírodního a kulturního dědictví organizace UNESCO roku 1986.


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Každý návštěvník Egypta by se měl, pokud se alespoň trochu zajímá o dějiny této historií bohaté země, podívat na slavné núbijské chrámy v Abu Simbelu. Hlavními a nejkrásnějšími jsou chrámy postavené za vlády jednoho z největších faraónů v dějinách Egypta, Ramesse II.

{BIMAGH:/old/obr_488_1.jpg: foto: archiv autora:} Každý návštěvník Egypta by se měl, pokud se alespoň trochu zajímá o dějiny této historií bohaté země, podívat na slavné núbijské chrámy v Abu Simbelu. Hlavními a nejkrásnějšími jsou chrámy postavené za vlády jednoho z největších faraónů v dějinách Egypta, Ramesse II. Velikého ( 1290-1224 př.n.l.).


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz