reklama

 
banan webhosting

Antarktida

n/a
 

n/a
 

n/a
 

n/a
 

Možná se to stalo i vám: vyrazili jste někam do zahraničí obdivovat zdejší pamětihodnosti nebo za nákupy - a když jste přijeli, ukázalo se, že je zde státní svátek a všude tudíž zavřeno.

Možná se to stalo i vám: vyrazili jste někam do zahraničí obdivovat zdejší pamětihodnosti nebo za nákupy - a když jste přijeli, ukázalo se, že je zde státní svátek a všude tudíž zavřeno. Nebo jste naopak chctěli navštívit nějaké místo, kde se právě slaví? V obou případech byste patrně přivítali přehled svátků v zahraničí.


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Před několika lety pro normálního člověka nedosažitelný cíl. Dnes si můžete vybrat, jestli koupit malý automobil, nebo investovat do této expedice, která se vám navždy vryje do paměti.

{BIMAGH:/old/obr_246_1.jpg::} Před několika lety pro normálního člověka nedosažitelný cíl. Dnes si můžete vybrat, jestli koupit malý automobil, nebo investovat do této expedice, která se vám navždy vryje do paměti. Následující vyprávění dokazuje, že opravdu stojí za to se rozhodnout ve prospěch návštěvy Antarktidy.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Cesty na konec světa - na jižní nebo severní pól - byly ve 20. století činěny nejrůznějšími prostředky. Již 3 roky před začátkem 20. století, v roce 1897, vyrazil na severní pól švédský vzduchoplavec Salomon Andrée.

{BIMAGH:/old/obr_140_1.jpg::}Cesty na konec světa - na jižní nebo severní pól - byly ve 20. století činěny nejrůznějšími prostředky. Již 3 roky před začátkem 20. století, v roce 1897, vyrazil na severní pól švédský vzduchoplavec Salomon Andrée. Ve svém řiditelném balónu startoval ze Špicberků.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Mezi velkými průzkumníky a objeviteli je jméno Roalda Amundsena zlatě vytesáno na desku hned pod velký nápis Jižní pól. Tento muž, narozený v roce 1872, totiž vedl výpravu, která 14. prosince 1911 jako první dosáhla právě nejjižnějšího místa na Zemi.

Venku je konečně horké léto - a tak se pojďme lehce zchladit. Přinášíme vám totiž první díl nepravidelného seriálu věnovaného velkým cestovatelům a objevitelům. Tentokrát bude řeč o Roaldovi Amundsenovi, jehož výprava 14. prosince 1911 jako první dosáhla nejjižnějšího místa na Zemi.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Nejrozšířenějším druhem medvědů na světě je medvěd hnědý, kterého můžete potkat v Evropě, v Asii nebo v Severní Americe. Zajímavé jsou ovšem i další druhy těchto šelem: za všechny jmenujme menšího černého medvěda baribala a jeho pravý opak, obrovského bílého medvěda ledního. Lední medvěd žije v ledových pustinách Evropy, Asie, Grónska a Severní Ameriky.

{BIMAGH:/old/obr_76_1.jpg::} Nejrozšířenějším druhem medvědů na světě je medvěd hnědý, kterého můžete potkat v Evropě, v Asii nebo v Severní Americe. Zajímavé jsou ovšem i další druhy těchto šelem: za všechny jmenujme menšího černého medvěda baribala a jeho pravý opak, obrovského bílého medvěda ledního.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz