reklama

 
banan webhosting
 Základní informace 
 
Vlajka - Pákistán - doklady, víza a režim vstupu

Pákistán - doklady, víza a režim vstupu

Doklady
 

Osobní doklady

Vyžaduje se platný cestovní pas. Platnost pasu musí nejméně o 6 měsíců překračovat dobu plánovaného pobytu v Pákistánu. Platnost pasů osob cestujících do Pákistánu pravidelně ze služebních důvodů (obchodníci, zaměstnanci na státních projektech apod.) může končit 6 týdnů po předpokládaném vstupu.

 

Doklady k motorovému vozidlu

Pákistánský ZÚ v Praze vystavuje "No Objection Certificate" a do pasu zapisuje SPZ motorového vozidla, číslo motoru a číslo karosérie.

Ústřední Automotoklub ČR vystavuje mezinárodní karnety pro motorová vozidla a přívěsy. Doporučuje se věnovat pozornost tomu, aby vystavený karnet byl platný současně pro členské země AIT i FIA.

Pákistánské úřady vyžadují, aby majitel vozidla nebo osoba zapsaná v karnetu vozidlo současně doprovázela. Pokud s vozidlem necestuje také jeho majitel, doporučuje se aby řidič vozidla byl majitelem zmocněn.

 

Očkování

Očkování při cestě do Pákistánu není povinné. Podle současné úpravy není při vstupu do Pákistánu požadován HIV Free Certificate. Pokud však cestovatel přichází z teritoria zasaženého epidemií, musí předložit doklad o bezinfekčnosti vystavený v zemi výjezdu. Při vstupu do země jsou kontrolováni cizinci přijíždějící z oblasti výskytu žluté zimnice. Cestovatelé by se měli informovat o doporučených očkováních.
 
Víza a režim vstupu
 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

 

Návštěvníci s cestovními pasy ČR se mohou se žádostí o vízum obrátit na velvyslanectví Pákistánu v Praze. Od 1. 5. 2004 je nově zaveden poplatek za vydání turistického víza, který činí 25,- € nebo 30,- US$. Velvyslanectví Pákistánu může žadatele o vízum vyzvat k předložení finanční hotovosti ve směnitelné měně, cestovních šeků či bankovního výpisu v množství odpovídajícímu délce a účelu cesty a k předložení zpáteční letenky.

 

Pobyt v zemi po vypršení platnosti víza může být považován za trestný čin. 

 

Vízum lze v termínu jeho platnosti prodloužit na dobu maximálně 3 měsíce prostřednictvím žádosti podané na regionálním pasovém úřadě, které jsou situovány v hlavních provinčních a některých větších městech. Poplatek ("manipulační") činí 10 USD. Regionální pasové úřady povolují turistům jeden až dva další vstupy. Poplatek činí 10 USD.

Prodloužení turistických víz a povolení jednoho dalšího vstupu pro návštěvníky Severních oblastí lze získat u Deputy Commissioner Gilgit. Poplatek je opět 10 USD.

 

Podrobnější informace o ostatních typech víz zodpoví Velvyslanectví Pákistánské islámské republiky v Praze.

Občané 45 zemí včetně ČR se nemusí policejně registrovat.


 
Zdroj informaci: Ministerstvo zahraničních věcí

 
 Blogy našich čtenářů 
 
O této zemi zatím žádný z našich čtenářů ve svém blogu nepsal. Buďte první! Více informací naleznete zde.
 Články o zemi 
 
 • "S ohledem na mezinárodní situaci MZV vyzývá občany ČR, aby zvážili své případné cesty do Afghánistánu a Pákistánu." Tolik stručné stanovisko Ministerstva zahraničních věcí ČR k cestám do uvedených zemí. Stanovisko, které se již několik let nemění. >>>
   

 • Určit bohatství jednotlivých zemí - a životní úroveň lidí v nich žijících - není jednoduchou záležitostí. K dispozici je řada ukazatelů, každý však situaci svým způsobem zkresluje. Jednou z možností, jak si udělat obrázek o ekonomické situaci v zemi, kam se vydáváte, je zjistit, jak svobodná je zdejší ekonomika. >>>
   

 • Možná se to stalo i vám: vyrazili jste někam do zahraničí obdivovat zdejší pamětihodnosti nebo za nákupy - a když jste přijeli, ukázalo se, že je zde státní svátek a všude tudíž zavřeno. Nebo jste naopak chctěli navštívit nějaké místo, kde se právě slaví? V obou případech byste patrně přivítali přehled svátků v zahraničí. >>>
   

 • Dalších nejméně 77 civilistů zahynulo při sérii útoků v Indií kontrolované části Kašmíru. K útokům došlo v noci z úterý na středu. Pozorovatelé tuto noc označují za vůbec nejkrvavější za poslední léta sporu. Útoky mají podle všeho na svědomí militantní skupiny muslimských separatistů, usilujících o nezávislost Kašmíru. >>>
   

 Další informace 
 

Hlavní město: Islamabad

Státní zřízení: republika

Rozloha (km2): 803.940

Počet obyvatel: 164.741.924

Měna: 1 pákistánská rupie (PKR) = 100 paisů

Aktuální kurs: 100 PKR = 21,58 Kč (31.7.2008 - ČNB)

Počasí: historie počasí

Časové pásmo (zimní čas) :+4 hod.

Jazyk: urdština

Národnostní složení: Pandžové (48 %), Paštunové (13 %), Sindhové (12 %), Saraikové (10 %), Urdové (8 %)

Víry: muslimové (95 %), křesťané (2 %)

Víza a zastoupení: mise státu v ČR, mise ČR, doklady pro vstup a víza

Další informace: geografické ukazatele, údaje o populaci, ekonomické ukazatele, doprava a komunikace, údaje o armádě

Národní hymna: text

 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 Počasí 
 
 Diskuze o zemi 
 
 

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz