reklama

 
banan webhosting

Srpnová soutěž s anketou „Strom roku“

Jste příznivci geocachingu? Toto populární hledání skrýší (více např.na www.geocaching.cz) se od letošního června rozšířilo o novou sérii – Strom roku. V jejím rámci můžete během svých výletů navštívit finalisty, kteří v minulých letech soutěžili právě v anketě Strom roku. Patří k nim jak velmi známé, takříkajíc „profláknuté“ památné stromy, k nimž se jistě řadí Bzenecká nebo Zpívající lípa a jejichž návštěva bude vždy zážitkem; tak i dřeviny širší veřejnosti před zapojením do ankety spíše utajené – stařičká hrušeň v Hrachovišti u Třeboně či krásný solitérní jasan pana Šolce v Chodovské Huti. Ale právě ony mohou být vhodným tipem na výlet. Více informací o sérii najdete na www.stromzivota.cz/gc.

Pro doplnění je třeba dodat, že již od února 2008 existuje také série Významné stromy – a ani ne za půlrok existence už čítá 208 schránek a další rychle přibývají. Více viz http://vyznamnestromy.unas.cz/
Oproti tomu série Strom roku je omezená – každoročně do ní, na základě pravidel ankety, přibude 12 stromů. V současné době ji tedy tvoří 90 dřevin (keše jsou zatím ukryty cca u 10 z nich). Možná vás právě tento článek inspiruje k výpravě za těmi, které schránku nemají, a k jejímu zřízení.

Pokud vás stromy nadchly, vězte, že od 1. srpna do 10. října lze také hlasovat pro letošních dvanáct finalistů – viz. www.stromzivota.cz/anketa.

Celá anketa vyvrcholí vyhlášením výsledků na říjnovém Koncertě pro stromy, na který máte možnost vyhrát vstupenky právě v této naší soutěži. První cenou jsou dva lístky na tento koncert na 17. října do brněnského Semilassa (kde vystoupí Jaroslav Svěcený a Jablkoň), druhou cenou tričko s motivem Stromu života a třetí cenou CD Zuzany Lapčíkové. Vítězem se stane ten soutěžící, který správně odpoví na všechny naše otázky (odpovědi hledejte na internetu) a bude svým odhadem nejblíže pravdě v otázce tipovací.

Abyste mohli vyplnit soutěžní otázky je nutné mít účet na serveru Bedekr.cz (práce na 1 minutu, stačí zadat jen váš e-mail, registrace zde) a být přihlášen. Kromě možnosti zúčastnit se soutěží máte možnost se aktivně podílet na obsahu našeho serveru a za získané body dostat zajímavé odměny.

Jednotlivé soutěžní otázky najdete ZDE.

Přejeme hodně štěstí v soutěži!

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz