reklama

 
banan webhosting

S průvodcem do Dominikánské republiky

Patříte-li mezi milovníky krásných pláží, téměř nedotčené přírody i pitoreskních vesniček na úpatí hor, pak pro vás může být tím správným místem pro odpočinek Dominikánská republika. Stačí přibližně 10 hodin letu a ocitnete se z Česka v tropickém ráji...

Mimochodem - Dominikánská republika je druhým největším a nejlidnatějším státem v Karibiku - hned po Kubě. Nachází se ve východní části ostrova Hispaniola, jenž je součástí souostroví Velké Antily, přičemž zaujímá přibližně dvě třetiny plochy tohoto ostrova. Jedinou pevninskou hranici má se sousedním státem Haiti.

Země o rozloze odpovídající cca 1/2 rozlohy ČR, má velmi rozmanitý povrch. Obyvatelstvu i turistům nabízí své úrodné nížiny, ale i mangrovové bažiny a vyprahlé savany. Nechybějí ani horské oblasti porostlé bujnou vegetací deštného pralesa. Nejvyšší hora ostrova Pico Duarte má vrchol ve výšce 3 175 metrů nad mořem a její vrchol bývá často zahalen v mlžném oparu. Nejnižší bod ostrova, solné jezero Enriquillo, má hladinu 44 metrů pod úrovní moře.

Vhodným průvodcem na cesty vám může být kniha Dominikánská republika od nakladatelství Jota. Najdete v něm řadu spolehlivých map i cenných informací pro svou cestu.

S jeho pomocí si snadno vyberete si místa, která chcete navštívit. Můžete se totiž nechat inspirovat desítkami fotografií. Přečtěte se poučený výklad o historii a životě místních obyvatel - dozvíte se vše o hudbě merengue a bachata, ale také pozorování velryb na poloostrově Samaná. A můžete se spolehnout i na rozsáhlé seznamy nejlepších míst k pobytu a stravování pro různě náročné turisty.

Součástí průvodce je také DVD s cestopisným filmem a program na úpravu digitálních fotografií Zoner Photo Studio 9 Xpress, verze určená speciálně pro cestovatele s podporou GPS.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz