reklama

 
banan webhosting

Přinášíme výsledky květnové soutěže o předplatné časopisu 100+1 a další ceny!

Minulý měsíc jsme Vás, soutěžící, zaúkolovali poněkud netradičně – měli jste nám zaslat poutavě napsaný text nějakém svém kuriózním zážitku z dovolené či prázdnin. Od čtenářů, kteří se zapojili do naší soutěže, nám dorazila řada zajímavých textů – až jsme se divili, co vše je možné o dovolené zažít…

A jak to tedy celé dopadlo?
Po nesnadném „dohadování“ v redakci jsme se rozhodli udělit první cenu (tedy roční předplatné časopisu 100+1) čtenářce s uživatelským jménem „hella“. Z jejího zážitku je krásně vidět, jak se i zdánlivě obyčejná dovolená u moře může stát (alespoň na jednu noc) opravdovým dobrodružstvím...:).

Další ceny (cestovatelská DVD z edice Nejkrásnější místa světa) poputují dalším šikovným „spisovatelkám“, jejichž uživatelská jména jsou „komi“ a „heledobr“. Jejich zážitky budeme postupně zveřejňovat v dalších týdnech, takže se máte na co těšit… Všem výherkyním moc gratulujeme! Naše redakce je bude kontaktovat e-mailem ohledně předání cen.

A nyní již to slibované „Turecké dobrodružství“:

Nevím, jestli to bude nejkurióznější zážitek podle někoho jiného, ale pro mně byl. Byli jsme s manželem a desetiletým vnukem na l4 denní dovolené v Turecku v Kusadasi. Nádherný hotel, krásné prostředí atd. Dostali jsme ubytování v prvním patře s terasou a výhledem na moře. Pod námi se rozkládala zahrada, prostě nádhera. První noc mě však čekala doslova "noční můra ". Manžel i vnuk spali, já se šla kochat pohledem na moře s rozsvícenými loděmi. Podotýkám, že bylo hodně po půlnoci. Najednou vidím, že pod okny se procházejí 2 Turci, něco si povídají, ukazují na budovu, podivně se rozhlížejí a mně, znalou českých poměrů hned napadlo TO JSOU ZLODĚJI !!! Chtějí se asi dostat přes balkóny do některého pokoje se spícími turisty a okrást je. Jak jednoduché! Coby čtenářka detektivek jsem hned poznala pachatele a rozbušilo se mi srdce - co teď! Protože jsem odjakživa strašpytel a když jsem sama doma koukám i pod postele, jestli tam není schován nějaký padouch, tedy pro ten případ jsem sebou měla malý osobní alarm, který se ovšem připíná k ruce a kufříku s penězi a cennostmi. Měla jsem už z domu odzkoušeno, že jde připnout i na dveře a mockrát jsem toho využila. Horečně jsem přemýšlela, jak ho upevnit k balkonovým dveřím, ať se mohu konečně vyspat. Přece nebudu budit manžela, když jsem takový schopný detektiv! Zabezpečení proběhlo k mé spokojenosti, ještě jsem se mrkla na ty dva zločince, kteří tam stále obcházeli (pořád jsem je sledovala asi 2 hodiny)a šla jsem na kutě. Bylo příšerné horko, protože dveře musely být k vůli mým bezpečnostním opatřením zavřeny a okno jsem nemohla otevřít - kde bych vzala druhý alarm? V tom vedru jsem se potila hlavně strachem. Ráno jsem šla za delegátem, který nás měl na starosti, pověděla jsem mu o svých nočních zážitcích a co myslíte, že udělal? Příšerně se rozesmál! Milá paní, pravil, to nebyli žádní padouši, lupiči ani znásilňovači žen, to JE BEZBEČNOSTNÍ POLICIE, která ve dne v noci hlídá hotely. Pokoušely se o mně mdloby, zrovna jako v noci. Poté se mi vysmál i vnuk s manželem, takže na tento zážitek vzpomínám s velkým uzarděním. No jo, ženská!!!

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz