reklama

 
banan webhosting

Pouť za černým Kristem

Pokud nejen rádi po světě cestujete, ale také si rádi přečtete o cestování někoho jiného, máme tu pro vás tip: Knihu Vaška Vašáka Pouť za černým Kristem pěti světadíly. Podle autora vznikala dvanáct let, během nichž projel (jako hráč fotbalového mužstva osobností Amfora nebo jako novinář časopisu Xantypa) takřka třicet zemí světa. O sedmnácti z nich pak napsal své postřehy a doplnil je fotografiemi, které dávají jeho zážitkům konkrétnější podobu.
Při čtení knihy, která je napsaná většinou v humorném duchu, se budete mít možnost přenést do nejrůznějších zemí - Kostarika, Chile, Paraguay, Brazílie, Austrálie, Nový Zéland, Japonsko, Kambodža, Indonésie, Spojené arabské emiráty, Jihoafrická republika, Anglie, Rusko, Malta, Thajsko, Tunisko a USA - a přečíst si, proč byste se tam či onam měli vypravit.
Pouť za černým Kristem pěti světadíly je už šestou autorovou knihou. Předešlé tituly: Jó, to tenkrát..., Z operety do operety (s Gallou Macků), Jak nachytat lelky, Jak posnídat lelky (obě ilustroval Vladimír Renčín) a Nezapomenutelné příběhy (s Petrem Kolářem).
Vašek Vašák je vystudovaný hudební skladatel a více než dvacet let se živil jako muzikant (vyšla mu řada gramofonových desek i CD, psal písně pro Hanu Zagorovou, Věru Špinarovou, Jiřího Korna, Marcelu Holanovou, Heidi, Stanislava Hložka a další, dnes se zabývá především filmovou hudbou). Od konce roku 1991 je novinářem – posledních sedm let v časopisu Xantypa. V mužstvu Amfora hrál čtyřiadvacet let a působil tam rovněž jako fotograf. Poslední kapitolu tvoří fotogalerie Amfory.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz