reklama

 
banan webhosting

Horké novinky v nabídce cestovních kanceláří

Patříte k lidem, kteří každý rok netrpělivě očekávají zásilky katalogů cestovních kanceláří a pak s jejich pomocí s chutí vybíráte, kam se během roku vydáte na cesty? Sledujete i internetové stránky CK? My jsme pro vás pátrali po novinkách, které letos v nabídkách cestovních kanceláří najdete.

Pokud budete v novinkách hledat nějakého společného jmenovatele, pak budete mít zřejmě těžkou práci. Ale rozhodně lze říci, že na své si přijdou téměř všichni – milovníci pobytových zájezdů k moři i dobrodružnější povahy. A začněme těmi prvními...

Cesty za vodou
„Pro nadcházející letní sezonu jsme rozšířili výběr ubytovacích kapacit v Bulharsku především o oblíbené menší rodinné hotely s bazénem,“ upozorňuje Radek Nišev, ředitel CK Balkan Travel. „Na řeckém ostrově Thassos se nám podařilo podstatně rozšířit nabídku ubytovacích kapacit, a to přímo na nejkrásnější pláži ostrova, na Golden beach. Úplnou novinkou je rozšíření naší nabídky o dva další řecké ostrovy – Kos a Rhodos. I zde jsme vybírali ubytování u nejkrásnějších písečných pláží s pozvolným vstupem do moře, které jsou vhodné jak pro dospělé, tak i pro děti,“ dodává. V zimní sezoně Balkan Travel pořádá letecké lyžařské zájezdy do Bulharska. „Tato, pro mnoho lidí exotická lyžařská oblast, se díky vynikajícím sněhovým podmínkám a skvěle upraveným sjezdovkám těší stále větší popularitě mezi našimi lyžaři,“ zdůrazňuje ing. Nišev.

„V některých lokalitách necháváme na klientech, na kolik dní chtějí odjet na dovolenou,“ říká Jaroslav Medek - ředitel CK Mediteran travel specializující se na Chorvatsko. „Mají možnost jet i na menší počet než je 7 nocí, ale na druhou stranu i na více - se zvolením příjezdového dne, který jim nejvíce vyhovuje,“ dodává. „Mnoho kapacit v hotelích, ale i v apartmánech, které nabízíme, jsou již na světové úrovni ve smyslu ubytování i stravování. A další podstatná věc je, že naše ceny se výrazně přiblížily cenám německých touroperátorů. Což znamená, že jsou nižší, než je nabízejí na našem trhu některé české cestovní kanceláře,“ zdůrazňuje Medek.
Chorvatsko je nejsilnější destinací i pro CK Quicktour. „V sezóně 2008 jsme posílili novými kapacitami především letoviska ostrova Rab na severu a Orebič na jihu Chorvatska,“ upozorňuje její majitel, Kamil Krupka.

:Izrael - foto - autorV nabídce CK Fischer se objevují nová letoviska v Egyptě u Rudého moře. „Lze také kombinovat pobyt na více Kanárských ostrovech, úplně nově se v nabídce objevují i Azorské ostrovy nebo Sardinie,“ říká Dan Plovajko, ředitel komunikace KKCG, hovořící za CK Fischer. „Rozšířili jsme počet letů ze všech letišť. Odlétat se bude nejen z Prahy, ale i z Ostravy, z Brna, z Pardubic a z Karlových Varů,“ dodává Plovajko.

CK Alexandria podle svého výkonného ředitele Zdeňka Marka jako první v ČR zařadila do programu zájezdy charterovým letem na řecké ostrovy Chios, Limnos a Evia. „Dále jsme zvýšili počet klubových hotelů s českými animátory,“ dodává Marek.

Nový internetový rezervační systém a destinace ve Španělsku jsou podle Zdeňka Žárského, product managera na Itálii, novinkami Italieonline.

Především rozšíření kapacit oznamuje Andrea Uhrová, ředitelka Natour. Dalšími novinkami jsou například koupací víkendy v Nice nebo klasické víkendy v Budapešti - s lázněmi.

Za zdravím se můžete vydat i s CK IBIS. „Naše CK obohatila stávající nabídku o katalog novinek, který je zaměřený převážně na velmi kvalitní ubytování a pobyty spojené s Wellness centry,“ říká Irena Antlová, ředitelka této CK. „Naši nabídku pobytově- poznávacích zájezdů jsme doplnili tématickými zájezdy – třeba s jógou; nabízíme i cyklozájezdy nebo možnosti poznávacích okruhů na jachtě,“ dodává.

Vzhůru za exotikou
Exotičtější destinace nabízí CK Karavela. Jejími novinkami jsou podle majitele Petra Modráčka nové kombinace Indonésie, nové programy v Číně, Íránu, Jižní Africe, Nepálu, Indii nebo Izraeli. „Nově zařazujeme i zájezdy po Evropě s ubytováním na hotelech,“ dodává Modráček.
Také ESO travel rozšířila podle svého marketingového ředitele, Hynka Špinara, svůj záběr v exotických zemích. „Rozšířili jsme nabídku přímých letů z Prahy již na devět exotických zemí. Nově přibylo Mexiko, Mauritius, Srí Lanka a Maledivy. V oblasti poznávacích zájezdů jsme pod neustálým tlakem klientů volajících po nových a nových zemích. Po velmi úspěšné loňské novince Severní Koreji, letos znovu zařazujeme Izrael, Sýrii a Jordánsko, Ukrajinu a také například Gruzii. Zařazujeme také nové zájezdy v oblasti Číny, západní Afriky nebo jižní Ameriky,“ vypočítává Špinar.

„Mezi naše novinky patří Okruh po Jemenu, Výprava za Tunguzským meteoritem, Poznávací zájezd Vietnamem, mnoho novinek v turistických zájezdech i cyklistických zájezdech - například kolem ostrova Bornholm, nebo kolem Balatonu na kole,“ informuje Michal Šindelář z cestovní kancelář Nomád.

„Cestovní kancelář FIRO-tour připravuje pro každou sezónu novinky,“ upozorňuje Pavlína Pešová, strategy manager této CK. „Z letošních exotických můžeme uvést zájezdy do Mexika s využitím charterových letů, z letních produktů pak řecké ostrovy Limnos a Ios, o kterých už teď, necelé dva měsíce po zahájení prodeje, můžeme říct, že si svou klientelu na českém trhu našly.

Hlavní novinkou CK Ulysses jsou tzv. luxusní dovolené v čtyřhvězdičkových a pětihvězdičkových hotelech s nadstandardními službami. Nově je v nabídce i region Korba v Tunisku a poznávací zájezdy po Evropě a severní Africe. „Novinkou u poznávacích zájezdů jsou Tunisko+Djerba+Libye, Památky severního Tuniska+Tabarka, Tunisko+Sahara+ostrov Djerba+ostrov Kerkenah, takřka nepoznamenaný cestovním ruchem, Maroko a Jordánsko,“ říká Petr Míka, product manager CK Ulysses.

Horské zájezdy do Albánie i Bosny a Hercegoviny pak nově nabízí Alpina. „Nově nabízíme i pohodové turistické zájezdy s ubytováním do Černé Hory, Bretaň na kole i další,“ dodává její spolumajitel, Aleš Paděra.

Jen vyrazit
Tak co, vybrali jste si? Zatím ne? Na rozhodování je naštěstí ještě nějaký ten týden času. Možná vám pomůže i náš předchozí článek, ve kterém jsme se zástupců tuzemských cestovních kanceláří ptali, jaké jsou podle nich trendy pro dovolenou v roce 2008...

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz