reklama

 
banan webhosting
 Aktuálně 
 

Dopřejte si přírodní i gurmánské požitky ve Vorarlbersku

Vorarlbersko leží v západní části Rakouska, mezi Bodamských jezerem a Arlbergem, a sousedí se Švýcarskem, Německem a Lichtenštejnskem. Vlastním autem tam lze dojet z Prahy po dálnici přes Mnichov a Memmingen pohodlně za nějakých pět hodin. A stojí to za to - obzvláště v období, jaké je teď.
Návštěvníky upoutá mnohdy až překvapivé střídání tradičních a moderních prvků, které se zvláště nápadně projevuje v současné architektuře. Nové stavby vystavují vědomě na odiv domácí architektonické tradice a tradiční surovinu, dřevo, a upoutávají tím pozornost odborníků z mnoha zemí.
Tvůrčí představitelé kultury přinášejí do této malé země velký svět. Zdejší kuchyně pracuje mimořádně kreativním způsobem s regionálními specialitami. Za tím vším stojí lidé, kteří vynikají sebevědomím a pevnou vazbou k tradicím. Jsou zvídaví, odvážní a pociťují bytostnou radost z vytváření nových věcí. Tato kombinace otevírá prostor pro inspirativní objevné cesty.
Vorarlbersko má vynikající předpoklady jak pro pohodlné procházky, tak pro náročnou pěší turistiku. Zvláštností jsou pěší túry krajinnou instalací Horizon Field. Více informací o dějinách a přírodních zajímavostech čeká na návštěvníky na tematických stezkách.

Pěší túry s průvodcem: V letních měsících nabízejí turistické kanceláře v Montafonu ve spolupráci s montafonskými horskými vůdci celou řadu pěších túr s průvodcem - od lehkých polodenních výletů až po několikadenní náročné túry. Téměř všechny nabízené trasy se věnují vždy jednomu společnému tématu. Středem jejich zájmu je alpské pastevectví a výroba sýrů, voda ve službách člověka, svět pověstí, nebo činnost pašeráků. Nabízejí se rovněž kulturně historické túry, částečně ve spolupráci s regionálními muzei.
(Více na www.bergaktiv.org)

Rozsáhlá je také turistická nabídka, kterou připravil tým BergAktiv v biosférickém parku Großes Walsertal. Na programu mají pěší túry na vysokohorské louky, po stopách starých pověstí a botanické vycházky.
(Více na www.grosseswalsertal.at)

Turistické nabídky v pohoří Bregenzerwald: Turistická kancelář Bregenzerwald Tourismus přichází se třídenními až pětidenními turistickými nabídkami, které lze individuálně objednávat. Zájemci mají na výběr čtyři různé trasy „turistiky bez zavazadel“. Dvě vedou po vysokohorských stezkách, další vede podél řeky Bregenzer Ache a jedna místními vesnicemi. S trochou fyzické kondice nutné k výstupům jsou všechny čtyři trasy dobře zvládnutelné i pro nepříliš zkušené turisty.

Gurmánské zážitky: Vorarlbersko nabízí také nepřeberné množství různých gurmánských zážitků, a to v dobrých restauracích, v tradičních hostincích, na tržištích a v manufakturách. Jaký je jejich recept na úspěch? Soustřeďují svou pozornost na to nejpodstatnější, což jsou regionální speciality a sezonní nabídky. Několik různých obcí a regionů nabízí kulinářské týdny na určitá témata. Vorarlberští srdeční hostitelé vycházejí svým hostům vstříc nabídkami v patřičné kvalitě a na vysoké úrovni, od hotelů až po ubytování v soukromí.

 
 

Chile


Průvodce - Chile
Počet bodů: 8780

Dominikanska_republika


Průvodce - Dominikánská republika
Počet bodů: 7680

Jordansko


Průvodce - Jordánsko
Počet bodů: 6780

Sbírejte body a získejte za ně hodnotné ceny! Více zde.

 
 
 • Thajsko je stále oblíbenou cílovou stanicí českých turistů i cestovatelů. Kromě známých letovisek, jakými jsou například Ko Samui, Pattaya, Phuket nebo Chiang Mai nabízí i řadu dalších míst, která stojí za vidění. Třeba ostrov Lipe nebo národní park Khao Sok. A kde najdete informace pro svou cestu? >>>
   

 • Londýn je nejen město plné muzeí (ze všech měst světa je v počtu muzeí na 3. místě, předběhlo ho už jen Mexiko a New York, jak jsem se nedávno dozvěděla z jednoho televizního pořadu o cestování), ale je také považováno za jakousi „nákupní Mekku“, kde příznivci nakupování všeho možného mohou prožívat skvělou a soudě podle počtu obchodních domů, obchodů, krámků a stánků na ulicích snad i nikdy nekončící nákupní „horečku“. >>>
   

 • Jedna z nejstarších monarchií na světě s nejvyvinutějším sociálním systémem. Místo, kde lidi chodí v teplákách okolo nejdražších obchodů na světě. Parky rozprostřené mezi ostrovy a kultury spojené jmenovatelem zvaným tolerance. Muzeum tradiční kultury zvané Skanzen a hned vedle muzeum moderního umění. 6 miliard ulovených ryb ročně a vedle toho veganská komunita. Gaypride na podporu gayů a lesbiček a vedle toho festival prastaré kultury na severu země. To vše je Švédsko. >>>
   

 • Ačkoli v Číně, Japonsku a Egyptě existovaly rozsáhlé a uměle založené zahrady už několik tisíciletí před Kristem a tvořily protipól k divokýma neuhlazeným přírodním zahradám, myšlenka opravdové ozdobné zahrádky se zrodila teprve u Římanů. Díky práci otroků a vysoké nabídce úrodné půdy si mohli dovolit ten luxus a využívat úrodnou půdu jinak než k pěstování obživy. A jak je to v našem nejbližším okolí dnes? Nahlédněme do Německa. >>>
   

 • V naší srpnové soutěži s anketou „Strom roku“ jste odpovídali na několik záludných otázek a pak tipovali, kolik lidí bude právě v měsíci srpnu hlasovat v této anketě prostřednictvím DMS. A jak to celé dopadlo? >>>
   

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz