reklama

 
banan webhosting

Červnová soutěž o obrazové publikace z nakladatelství Mladá fronta

I v červnu máte možnost soutěžit na našem portálu o krásné ceny. Tentokrát nám zajímavé obrazové publikace s cestovatelskou tematikou věnovalo do soutěže vydavatelství Mladá fronta.
 

A ani tentokrát Vás nebudeme trápit vlastivědnými ani historickými otázkami ale necháme Vás, abyste trochu popustili uzdu své fantazie. Vaším úkolem tentokrát bude vymyslet co nejhumornější text do „bubliny“ na této fotografii. Snad Vám při přemýšlení pomůže informace, že byla pořízena v Thajsku, nedaleko Bankoku, na tzv. „plovoucím trhu“ Damnoen Saduak. Trh leží v oblasti velmi hojně protkané vodními kanály, které slouží jako místní komunikace. Na zemědělské půdě mezi nimi pak obyvatelé pěstují různé druhy ovoce i zeleniny. Současný trh už samozřejmě není tím, čím byl před sto lety – poznamenal jej zájem turistů o suvenýry a levné napodobeniny oblečení i doplňků všeho druhu. Můžete si ale pronajmout lodičku i s lodivodem a ve vedlejších, slepých ramenech vodních kanálů sledovat poklidný život místních. To pravé obchodování s ovocem, zeleninou a rukodělnými výrobky mezi místními však zcela nevymizelo…

Své návrhy na text do „bubliny“ máte možnost zasílat do konce měsíce června, délka textu může být maximálně 15 slov. Text by měl respektovat pravidla českého pravopisu a slušné mluvy. Tři – podle naší redakce - nejvtipnější „bubliny“ budou pak zveřejněny a jejich autoři budou odměněni krásnými knihami od Mladé fronty:
 
 
 

1. cena:
Michael Yamashita: MARCO POLO

Po cestovatelových stopách
Michael Yamashita, renomovaný fotograf časopisu National Geographic, se vydal do míst, která dnes nejsou snadno dostupná a možná i díky tomu si uchovala své kouzlo; navštívil Irák, Írán, Afghánistán, Čínu, Indii. Kniha je obrazovým pandánem k Polovu Milionu, mostem spojujícím zážitky vylíčené ve třináctém století Markem Polem s moderní dobou, která Yamashitovi umožňuje krásy zemí a měst zachytit ve fotografiích.
 
 

2. cena:
Zdeněk, Soňa a Michal Thomovi: Pod hradbou Himaláje

Nepál není jen zemí velehor a starobylých kulturních tradic, ale také zemí, v níž dochází k hlubokým změnám a otřesům. Patří k nim nedávné vyvraždění téměř všech členů královské rodiny, i početné maoistické bojůvky ohrožující turistický ruch a poklidný vývoj země. O krásách i o té leckdy kruté, méně známé tváři Nepálu pojednává nejnovější kniha významného české fotografa-cestovatele Zdeňka Thomy,, kterou napsal spolu se svou ženou a synem.
 
 

3. cena:
Hynek Adámek, Jakub Havel: Island – soulad protikladů

Tato kniha představuje pestrou a unikátní přírodu ostrova, ale i Island jako zemi, která není uzavřená do sebe, i když leží jakoby odstrčená uprostřed oceánu. Žije naopak v sounáležitosti se světem, ale přitom si dokáže zachovávat vlastní bohatou identitu. Dýchne na vás atmosféra života jeho obyvatel,v kontextu drsných přírodních podmínek, relativního bohatství i odlehlosti. Kniha dvojice zkušených autorů je víc než kolekcí fotografií drsné přírody z turisticky nejznámějších míst. Představí vám Island v barvách, které krátkodobí návštěvníci nemají šanci poznat.
 
 
 
 

Abyste mohli soutěžit, je nutné mít účet na serveru Bedekr.cz (práce na 1 minutu, stačí zadat jen váš e-mail, registrace zde) a být přihlášen. Kromě možnosti zúčastnit se soutěží máte možnost se aktivně podílet na obsahu našeho serveru a za získané body dostat zajímavé odměny.

Formulář pro odeslání textu do bubliny najdete ZDE.

Přejeme hodně inspirace a samozřejmě hodně štěstí!

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz