reklama

 
banan webhosting

Témata

Když někdo prohlásí, že "jede do Ameriky," většina z nás si patrně vybaví mrakodrapy, Disneylandy a další "atrakce" Spojených států amerických. A pokud upřesní na Severní Ameriku, pak už je to skoro jasné.

{BIMAGH:/old/obr_179_1.jpg::} Když někdo prohlásí, že ""jede do Ameriky,"" většina z nás si patrně vybaví mrakodrapy, Disneylandy a další ""atrakce"" Spojených států amerických. A pokud upřesní na Severní Ameriku, pak už je to skoro jasné. Ale v Severní Americe je ještě jedna velká země, země, která má s USA mnohé společné - ale mnohé je tu také odlišné. Kanada. Země nedotčených lesů, jezer, ale také unikátní směsi různých kultur. Země, kde na 125krát větším území než je Česká republika žije jen 3krát tolik obyvatel.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Ledovce, horké prameny, gejzíry, horká pára stoupající ze země, aktivní vulkány, země pokrytá lávou i nádherně zasněžené vrcholky hor. Nedotčená příroda a zajímavá historie. Místní folklór.

{BIMAGH:/old/obr_168_1.jpg::} Ledovce, horké prameny, gejzíry, horká pára stoupající ze země, aktivní vulkány, země pokrytá lávou i nádherně zasněžené vrcholky hor. Nedotčená příroda a zajímavá historie. Místní folklór. To vše přitahuje každoročně na Island desetitisíce turistů. Pojďme se blíže podívat, proč.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Opera v Sydney, Velký bariérový útes, klokani, medvídci koala, pes dingo, eukalypty, blahovičníky, aboriginiové - to je jen několik atributů nejmenšího kontinentu na Zemi, kontinentu, jenž je osídlen jen necelým dvojnásobkem obyvatel České republiky.

{BIMAGH:/old/obr_289_1.jpg::} Opera v Sydney, Velký bariérový útes, klokani, medvídci koala, pes dingo, eukalypty, blahovičníky, aboriginiové - to je jen několik atributů nejmenšího kontinentu na Zemi, kontinentu, jenž je osídlen jen necelým dvojnásobkem obyvatel České republiky.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Indie je sedmou největší zemí na světě. Má velmi divokou historii i zdánlivě nevyčerpatelné přírodní bohatství. Na severu země zasněžené vršky Himalájí, na jihu teplé pobřeží Indického oceánu.

{BIMAGH:/old/obr_190_1.jpg::} Indie je sedmou největší zemí na světě. Má velmi divokou historii i zdánlivě nevyčerpatelné přírodní bohatství. Na severu země zasněžené vršky Himalájí, na jihu teplé pobřeží Indického oceánu. Společnost rozdělenou do kast a řadu národních parků. A samozřejmě Taj Mahal.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Dnes vás zveme na ostrovy, kde takřka desetinu obyvatelstva tvoří míšenci Polynésanů a Evropanů. Na ostrovy, kde když se tančí, tak rozhodně nepřemýšlíte o tom, kterou nohu máte na začátku příštího taktu posunout kupředu.

{BIMAGH:/old/obr_156_1.jpg::} Dnes vás zveme na ostrovy, kde takřka desetinu obyvatelstva tvoří míšenci Polynésanů a Evropanů. Na ostrovy, kde když se tančí, tak rozhodně nepřemýšlíte o tom, kterou nohu máte na začátku příštího taktu posunout kupředu. Na ostrovy, jejichž původní obyvatelé uctívali před příchodem Evropanů 71 různých bohů. Navštívíme společně Cookovy ostrovy.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Podle její velikosti na mapě světa byste si možná řekli, že se do této země snad ani nemůže vejít nic zajímavého. Opak je však pravdou: starobylé hrady a zámky, středověká venkovská sídla, vinice, hory nabízející ideální podmínky pro lyžování a horolezectví.

{BIMAGH:/old/obr_392_1.jpg: Luxemburg:} Podle její velikosti na mapě světa byste si možná řekli, že se do této země snad ani nemůže vejít nic zajímavého. Opak je však pravdou: starobylé hrady a zámky, středověká venkovská sídla, vinice, hory nabízející ideální podmínky pro lyžování a horolezectví. Dnes zamíříme do Lucemburska.
 

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Na méně než poloviční rozloze tu žije takřka stejné množství obyvatel jako v České republice. Proslulé je místní pivo, ale také třeba čokoládové pralinky.

{BIMAGH:/old/obr_379_1.jpg::} Na méně než poloviční rozloze tu žije takřka stejné množství obyvatel jako v České republice. Proslulé je místní pivo, ale také třeba čokoládové pralinky. Hodně se mluví o zdejších úřednících. Za zmínku stojí i architektura a další druhy umění. Naši turisté sem příliš často nejezdí, i když to není daleko. O jaké zemi že je řeč? O Belgickém království.
 

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Potápění mezi korálovými útesy, bělostné pláže s kokosovými palmami, průzračné moře, starobylé buddhistické kláštery i hory a vlhké lesy - to vše nabízí země, jejíž název je spjat s představou exotiky.

{BIMAGH:/old/obr_133_1.jpg::} Potápění mezi korálovými útesy, bělostné pláže s kokosovými palmami, průzračné moře, starobylé buddhistické kláštery i hory a vlhké lesy - to vše nabízí země, jejíž název je spjat s představou exotiky. Exotiky, za kterou se vydává stále více cestovatelů i běžných turistů. A to nejen díky velmi příznivým cenám - svou roli tu hraje také vyspělost země a její vstřícnost k návštěvníkům. Řeč je o Thajsku, jedné z perel Asie.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Slunění se na pláži, ochutnávka místních specialit, večer na diskotéce a sem tam nějaký zájezd do okolí - to je styl dovolené, který spoustu lidí nebaví. Vyhledávají něco jiného: vzrušení, adrenalinové bomby - v podobě extrémních sportů.

{BIMAGH:/old/obr_107_1.jpg::} Slunění se na pláži, ochutnávka místních specialit, večer na diskotéce a sem tam nějaký zájezd do okolí - to je styl dovolené, který spoustu lidí nebaví. Vyhledávají něco jiného: vzrušení, adrenalinové bomby - v podobě extrémních sportů. Některé ale vlastně zase tak extrémní nejsou...


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Jistě si z dětství pamatujete na kouzelné pohádky, které vyprávěla Šeherezáda svému sultánovy, nebo na nebezpečná dobrodružství Kara ben Nemsího odehrávající se v tajemném Orientě.

{BIMAGH:/old/obr_268_1.jpg::} Jistě si z dětství pamatujete na kouzelné pohádky, které vyprávěla Šeherezáda svému sultánovy, nebo na nebezpečná dobrodružství Kara ben Nemsího odehrávající se v tajemném Orientě. Ačkoliv punc objevitelství Orient již v řadě případů ztratil, zůstává i nadále obestřen určitým tajemstvím. Toto tajemství však např. v případě Turecka nemusí trvat v žádném případě dlouho.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz